מגזין פיננסי

קיבוע זכויות

קיבוע זכויות

פרשתם בעבר מצה"ל או מכוחות הביטחון? חשוב מאוד שתכירו החלטה חדשה בנוגע להטבת מס שקיבלו משרתי קבע במשך שנים רבות.

נושא הטבות המס לפורשי צה"ל ולמשרתים בכוחות ביטחון נוספים היה במחלוקת במשך שנים ארוכות, ודיונים רבים נערכו בין האחראים לנושא בצבא לבין גורמי משרד האוצר ורשות המיסים. בתחילת 2022 דווח על מדיניות חדשה בעקבות הסכם פשרה.

הגעתם לגיל פרישה? – דעו את זכויותיכם

בישראל, כל אזרח שמגיע לגיל פרישה, יכול לקבל פטור על תשלום מס בגובה 52% מתקרת הקצבה המזכה. אם הוא משך בעבר פיצויים פטורים ממס, גובה הפטור מחושב בהתאם לפי נוסחה שקבעו ברשות המיסים. משרתי קבע בצה"ל, היו יכולים לבצע  בפרישה שלהם היוון לכל החיים, או לתקופה מוגבלת. למשרתים בקבע היו מספר אפשרויות לשימוש בפטור, ובמשך השנים נתגלעו מחלוקות מהותיות ביחס לסכומים שמגיעים להם, בהתאם לאפשרות שנבחרה וליישום שלה בפועל.

החל מינואר 2022, בעקבות הנחייה של רשות המיסים, בוטלו למעשה הפטורים לפורשי צה"ל בתלושי השכר שלהם והם צריכים לבצע הליך של קיבוע הזכויות, שיסדיר אחת ולתמיד את הפטור לו הם זכאים בהתאם לתנאים האישיים שלהם. תחולת ההסדר שמושג היא רטרואקטיבית. 

קיבוע זכויות לפורשי צה"ל – עניין סבוך ומורכב

"נושא קיבוע הזכויות לפורשי צהל הוא מורכב מאוד", אומרת קרן נגר מתכננת פרישה בבנצ'מרק שירותים פיננסים, "יש הרבה מאוד משתנים שצריך לקחת בחשבון כדי להגיע לתוצאה אופטימלית ולא ניתן לתקן טעויות. לכן, אנחנו ממליצים לכל אחד ואחת לבצע בחינה פרטנית של המצב – בהתאם למסלול העבר ולצרכים העתידיים. קבלת החלטה נכונה, יכולה להיות שווה הרבה מאוד כסף – ולהפך. כדי לבצע את החישובים ולקבל את ההחלטה הנכונה, דרוש ידע מקצועי רב וניסיון ספציפי בתחום, ולכן חשוב לא לקבל את ההחלטה לבד, או בעזרת מי שאינם מתמחים בעולם הזה. הגיעו אלינו בחודשים האחרונים אנשים לתכנון פיננסי, פורשי צה"ל, ששילמו מס גבוה על הקצבה  – ולשמחתי הצלחנו לצמצם אותו. בחלק מהמקרים, לאחר בחינה משותפת הצלחנו להשיג עבורם פטורים משמעותיים מאוד, וזה כמובן קריטי בתקופת הגיל שלאחר העבודה".

פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן