מגזין פיננסי

מאמרים

האם להשקיע באג"ח?

הפיקדון בבנק משתחרר, האם להשקיע אותו באג"ח?

ב-2022 וב-2023, סגרו משקיעים רבים סכומים גדולים בפיקדונות בבנקים למשך שנה או שנתיים, מאחר שאלו הציעו ריבית גבוהה ומובטחת. כאשר הפיקדונות פוקעים, הנטייה הטבעית היא לחדש אותם באופן אוטומטי, אבל האם זוהי הבחירה הנכונה?

קרא עוד »
הורדת דירוג האשראי של מוד'יס – איך משפיעה עליכם?

הורדת דירוג האשראי של מוד'יס – איך היא משפיעה עליכם?

חברת "מוד'יס" הנחשבת לא הסתפקה רק בהורדת הדירוג מ-A1 ל-2A, והוסיפה גם תחזית שלילית, כלומר, הזהירה מאפשרות של הורדת דירוג נוספת בשנים הקרובות. מה המשמעות של ההורדה, והאם זה אמור להשפיע על החסכונות וההשקעות שלנו?

קרא עוד »
מה עושים עם תיק ההשקעות ב-2024?

מה עושים עם תיק ההשקעות ב-2024?

בשנת 2023, שהסתיימה זה עתה, נרשמו עליות בחלק גדול מתיקי ההשקעות. בצל חוסר היציבות הפוליטי והביטחוני בישראל, בעולם ככלל, ובארה"ב בפרט, הסתמנה מגמת התאוששות ממשבר האינפלציה עם אופטימיות לעתיד.

קרא עוד »
שנת המס מסתיימת: וזה הזמן לנצל את הטבת המס 125ד' – גם בפקדונות!

שנת המס מסתיימת: זה הזמן לנצל את הטבת המס 125ד' – גם בפקדונות!

אחת מהטבות המס הפחות מוכרות נקראת "סעיף 125 ד'" – והיא חלה על כל מי שנולדו לפני שנת 1948. ההטבה מתייחסת לרווחים שהושגו כתוצאה מריביות בפיקדונות בבנקים או בפוליסות פיננסיות – תוכניות השקעה שמנוהלות על ידי חברות ביטוח.

קרא עוד »
מדד S&P500 בכותרות – האם כדאי להסיט אליו השקעות?

מדד S&P500 בכותרות – האם כדאי להסיט אליו השקעות?

בחודשים האחרונים, נפתח פער משמעותי בין הביצועים של הבורסה בישראל, לבין הבורסות בארצות הברית. כתוצאה מכך, מי שהשקיעו את כספם במסלולים שצמודים למדד S&P500, אשר זוכים לפופולאריות הולכת וגדלה, רשמו תשואות גבוהות במיוחד לעומת מי שהמשיכו להשקיע במסלולים המקובלים יותר, אשר חשופים בחלקם (30-50%), לשוק הישראלי.

קרא עוד »
מחקר טריניטי

איך באמת מתכננים נכון את הפנסיה וההשקעות? הכירו את מחקר טריניטי

המחקר נערך ע"י פרופסורים למימון מארה"ב, שניסו לענות על שאלה בסיסית – כמה כסף אפשר למשוך בכל שנה מתיק החיסכון הפנסיוני, בלי לרוקן לגמרי את הקרן, כך שזו תספיק לשנים שלאחר הפרישה לפנסיה?

קרא עוד »
מה עושים עם כספי האקזיט – סיפור לקוח

מה עושים עם כספי האקזיט – סיפור לקוח

לקבלת סכום גדול יש השלכות פסיכולוגיות שיכולות לגרום לטעויות פיננסיות – ולכן חשוב מאוד להיעזר בגוף מנוסה שיש לו ניסיון בליווי רגשי, פיננסי ותפעולי – של ביצוע השקעות במקרים ייחודים אלה.

קרא עוד »
Credit Rating

המאבק המשפטי והכלכלה – איך זה משפיע על המשקיע הפרטי?

כלכלנים רבים, בכירים בחברות ההייטק, התקשורת וכמובן הפוליטיקאים – מרבים להתייחס באחרונה להשפעות הכלכליות האפשריות של התוכניות המשפטיות של הממשלה החדשה. מדוע מביעים רבים חשש? האם הוא מוצדק? מה כדאי לכל אחד ואחת לעשות כרגע?

קרא עוד »
השקעות ב-2023

2023 יצאה לדרך – מה עושים עם הכסף?

שנת 2023 התחילה בסערה עם זינוק הריבית לגבהים שלא ראינו הרבה שנים, מה שהביא לא מעט משקיעים לפנות אלינו עם שאלת השאלות – מה הכי נכון לעשות עכשיו עם הכסף הפנוי?

קרא עוד »
מינוף יתר

מינוף יתר

כשהשווקים יורדים – הסכנות של מינוף יתר מתגלות למשקיע האגדי, וורן באפט, מיוחסת האמרה: "כשיש גאות אין בעיה ללכת לים, רק כשמגיע השפל רואים מי

קרא עוד »
הפסדי מס

הפסדי מס

רגע לפני ש-2022 מסתיימת: זה הזמן לבחון אפשרות של ניצול הפסדי ההון ולבצע תכנון מס 2022, שעומדת להסתיים, הייתה שנה של הפסדים למשקיעים בשוקי ההון.

קרא עוד »
השקעות פאסיביות

השקעות פאסיביות

השקעות פאסיביות: מה ההבדלים בין קרנות ישראליות, אמריקאיות ואיריות? בשנים האחרונות, יותר ויותר משקיעים מפנימים את תיאוריית השוק היעיל– ובוחרים להעביר חלק מההשקעות שלהם לטווח

קרא עוד »

לקביעת פגישה אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם