מגזין פיננסי

מאמרים

שנת המס מסתיימת: וזה הזמן לנצל את הטבת המס 125ד' – גם בפקדונות!

שנת המס מסתיימת: זה הזמן לנצל את הטבת המס 125ד' – גם בפקדונות!

אחת מהטבות המס הפחות מוכרות נקראת "סעיף 125 ד'" – והיא חלה על כל מי שנולדו לפני שנת 1948. ההטבה מתייחסת לרווחים שהושגו כתוצאה מריביות בפיקדונות בבנקים או בפוליסות פיננסיות – תוכניות השקעה שמנוהלות על ידי חברות ביטוח.

קרא עוד »
מדד S&P500 בכותרות – האם כדאי להסיט אליו השקעות?

מדד S&P500 בכותרות – האם כדאי להסיט אליו השקעות?

בחודשים האחרונים, נפתח פער משמעותי בין הביצועים של הבורסה בישראל, לבין הבורסות בארצות הברית. כתוצאה מכך, מי שהשקיעו את כספם במסלולים שצמודים למדד S&P500, אשר זוכים לפופולאריות הולכת וגדלה, רשמו תשואות גבוהות במיוחד לעומת מי שהמשיכו להשקיע במסלולים המקובלים יותר, אשר חשופים בחלקם (30-50%), לשוק הישראלי.

קרא עוד »
מחקר טריניטי

איך באמת מתכננים נכון את הפנסיה וההשקעות? הכירו את מחקר טריניטי

המחקר נערך ע"י פרופסורים למימון מארה"ב, שניסו לענות על שאלה בסיסית – כמה כסף אפשר למשוך בכל שנה מתיק החיסכון הפנסיוני, בלי לרוקן לגמרי את הקרן, כך שזו תספיק לשנים שלאחר הפרישה לפנסיה?

קרא עוד »
מה עושים עם כספי האקזיט – סיפור לקוח

מה עושים עם כספי האקזיט – סיפור לקוח

לקבלת סכום גדול יש השלכות פסיכולוגיות שיכולות לגרום לטעויות פיננסיות – ולכן חשוב מאוד להיעזר בגוף מנוסה שיש לו ניסיון בליווי רגשי, פיננסי ותפעולי – של ביצוע השקעות במקרים ייחודים אלה.

קרא עוד »
Credit Rating

המאבק המשפטי והכלכלה – איך זה משפיע על המשקיע הפרטי?

כלכלנים רבים, בכירים בחברות ההייטק, התקשורת וכמובן הפוליטיקאים – מרבים להתייחס באחרונה להשפעות הכלכליות האפשריות של התוכניות המשפטיות של הממשלה החדשה. מדוע מביעים רבים חשש? האם הוא מוצדק? מה כדאי לכל אחד ואחת לעשות כרגע?

קרא עוד »
השקעות ב-2023

2023 יצאה לדרך – מה עושים עם הכסף?

שנת 2023 התחילה בסערה עם זינוק הריבית לגבהים שלא ראינו הרבה שנים, מה שהביא לא מעט משקיעים לפנות אלינו עם שאלת השאלות – מה הכי נכון לעשות עכשיו עם הכסף הפנוי?

קרא עוד »
מינוף יתר

מינוף יתר

כשהשווקים יורדים – הסכנות של מינוף יתר מתגלות למשקיע האגדי, וורן באפט, מיוחסת האמרה: "כשיש גאות אין בעיה ללכת לים, רק כשמגיע השפל רואים מי

קרא עוד »
הפסדי מס

הפסדי מס

רגע לפני ש-2022 מסתיימת: זה הזמן לבחון אפשרות של ניצול הפסדי ההון ולבצע תכנון מס 2022, שעומדת להסתיים, הייתה שנה של הפסדים למשקיעים בשוקי ההון.

קרא עוד »
השקעות פאסיביות

השקעות פאסיביות

השקעות פאסיביות: מה ההבדלים בין קרנות ישראליות, אמריקאיות ואיריות? בשנים האחרונות, יותר ויותר משקיעים מפנימים את תיאוריית השוק היעיל– ובוחרים להעביר חלק מההשקעות שלהם לטווח

קרא עוד »
חלופות השקעה טווח קצר

חלופות השקעה טווח קצר

הריבית עולה, האינפלציה משתוללת – האם פיקדון הוא באמת אלטרנטיבת השקעה נכונה בתקופה זו? השינויים הדרמטיים שעוברים על הכלכלה בחודשים האחרונים, יצרו דילמה של ממש

קרא עוד »

לקביעת פגישה אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם