מגזין פיננסי

השקעות אלטרנטיביות – לא רק למשקיעים כשירים, הכירו את סלייס גמל

השקעות אלטרנטיביות – לא רק למשקיעים כשירים, הכירו את סלייס גמל

שוקי ההון רשמו ירידות חדות מאז תחילת 2022, וכתוצאה מכך – תיקי השקעות רבים איבדו משווים.

הצניחה בשווקים הוכיחה שוב עד כמה חשוב לנהל תיק השקעות מגוון, שנשען על רגליים שונות – שיכולות לצמצם את הסיכונים ואת החשיפה לחברות, מגזרים ושווקים ספציפיים.


"אחת הדרכים הטובות ביותר לאזן את הנעשה בשוקי ההון, היא באמצעות השקעות אלטרנטיביות, במוצרים לא סחירים", אומר רואי שוקרון, מנכ"ל בנצ'מרק שירותים פיננסים, "בעבר, חלק גדול מההשקעות בתחומים הללו, היו פתוחות רק לבתי השקעות, לגופים מוסדיים – או למשקיעים כשירים.

כיום, גם משקיעים שיש להם תיקים קטנים יותר, יכולים להשקיע בתחום.

מה שקרה בחצי השנה האחרונה זו דוגמה טובה. אנחנו רואים למשל, שיש מסלולים של השקעה בחוב לא סחיר, שהניבו 2-3% של תשואה חודשית חיובית מתחילת 2022, וזה כמובן גורם שיכול לאזן הפסדים שנצברו במניות".

אלו מוצרים כאלה אתם מציעים ללקוחות שמגיעים אליכם לצרכי תכנון פיננסי? 

"יש מגוון רחב של אפשרויות לבחור מתוכן: קרנות גידור, קרנות חוב, נדל"ן ותשתיות ועוד. אחת האפשרויות המעניינות היא מוצר ישראלי, חדשני ברמה העולמית, שנקרא 'סלייס גמל'.

זו למעשה קופת גמל להשקעה, שחלק ניכר ממנה מושקע באפיקים אלטרנטיביים.

השקעה בקופת גמל הזו חושפת את המשקיע למגוון גדול של השקעות שהקופה בחרה בהן – כמו למשל אגד של קרנות גידור מובילות. הפיזור הזה מצמצם את הסיכון, בהשוואה של השקעה ישירה בקרן גידור ספציפית. 

למוצר יש יתרון חשוב גם בדמי הניהול. קרנות גובות בדרך כלל 1-2% כדמי ניהול בתוספת של 20% דמי הצלחה מהרווחים. זה מתרגם ל3-4% של 'נגיסה מהכסף'.

במוצר של 'סלייס גמל' העלות היא של כאחוז, ואפילו מעט פחות מכך".

סלייס גמל

קופות גמל – למי ההשקעה הזו יכולה להתאים?

"בניגוד להשקעות אלטרנטיביות רבות, בסלייס גמל אפשר להשקיע גם סכומים קטנים יחסית, אפילו כ-100 אלף שקל.

זה מאפשר לכל מי שיש לו תיק השקעות להשתמש בכלי הזה, כחלק מסל האפשרויות השונות – במטרה לייצר את האיזונים המתאימים, בכפוף לצרכים שלו.

ניקח לקוח שמגיע אלינו עם מיליון שקל לצרכי השקעה אלטרנטיבית.

בהשקעה ישירה בקרנות גידור מובילות כמו 'ספרה', או 'נוקד', הוא יידרש למינימום של השקעה של 250,000 דולר וכמובן שחייב להיות מוגדר כ'משקיע כשיר'.

להקצות את כל הסכום הזה עבור קרן גידור אחת, טובה ככל שתהיה, זו התנהלות שאנו תופסים כבעייתית, אלא אם הלקוח בעל הון של לפחות 20 מיליון ש"ח (עניין של פיזור וניהול סיכונים).

לעומת זאת, להקצות סכום כזה עבור אגד של 7-8 קרנות, זה מהלך הרבה יותר הגיוני.

בצורה זו נהנים מהפיזור, וגם מהיתרונות האחרים – כמו דמי ניהול נמוכים, גמישות בתוך המסלולים, ויתרונות מיסויים רבים.

המוצר מתאים כמעט לכל סוג של משקיע, עם הון וסכומי מינימום השקעה הרבה יותר נמוכים". 

ויש גם סיכונים מיוחדים, מעבר לאלה שיש בכל השקעה?

"מעט מאוד. מאחר שמדובר בקופת גמל להשקעה, היא מפוקחת על ידי הרגולציה.

בין השאר הם מחויבים להחזיק חלק מההון שלהם זמין, כדי שהלקוחות יוכלו לבצע משיכות במהירות. כמובן, שכמו בכל השקעה, יש סיכונים וניתן גם להפסיד, אך  הפיזור הרחב מסייע לצמצם אותם בהשוואה לאלטרנטיבות אחרות.

כמו בכל השקעה, אני ממליץ להיוועץ באיש מקצוע מוסמך ומנוסה, כשבמקרה הנ"ל חשוב מאוד להתאים את המסלול הנכון ואת הסכום המתאים".

פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן