מגזין פיננסי

ניהול תיקי ניירות ערך בחו"ל – למי זה מתאים?

ניהול תיקי ניירות ערך בחו"ל – למי זה מתאים?

אי היציבות הפוליטית בישראל, שמלווה גם בסימנים לקשיים בכלכלה, הטרידה משקיעים רבים בחודשים האחרונים. אחת מהתופעות הנפוצות ביותר, הייתה הרצון לבדוק את האפשרות להעביר חלק מההשקעות לניהול בחו"ל.

"אחד מהלקוחות שלנו התקשר אלי, טרוד ולחוץ, והביע חשש ממה שיקרה בעתיד, כולל מאפשרות קיצונית, של הטלת מגבלות על תנועת כספים", מספר אדיר מלכה סמנכ"ל בבנצ'מרק שירותים פיננסיים, "לאחר שבחנו איתו את תיק הנכסים, החלטנו לפתוח לו תיק ניירות ערך שמנוהל בבנק השווייצרי UBS, והעברנו אליו חלק מההשקעות. את ההשקעות עצמן מנהל נציג ישראלי של הבנק, כך שהתקשורת מולו קלה ופשוטה. ניהול של תיק כזה מצריך תכנון צמוד של כל הצד המשפטי והמיסויי, והמחלקות הרלבנטיות שלנו טיפלו בכך עבורו".

היו לקוחות רבים כאלה?

"לא מעט פנו אלינו בבקשה להעביר השקעות למדינות אחרות. צריך להבין שיש לזה גם משמעויות, בוודאי למי שחיים פה ושההוצאות שלהם הן בשקלים – ולכן צריך לקבל את ההחלטה בזהירות. כאשר כמה בנקים מובילים בארה"ב קרסו, לפני כמה חודשים, אפשר היה לראות את הסיכון – ולראות שוב שבנקים ישראלים כמו 'הפועלים' ו'לאומי', נחשבים ליציבים מאוד מבחינה פיננסית. תמיד חשוב, גם במצבי לחץ, לקבל החלטות שקולות לאחר בחינה של המשמעויות".

מהם היתרונות והחסרונות של פתיחת תיק ניירות ערך בחו"ל?

"היתרון העיקרי, הוא האפשרות לפיזור. ברגע שיש מספיק נכסים, יש הגיון בפיזור שלהם, כולל בניהול. זה נועד גם לצמצם סיכונים, וגם כדי להיחשף למודלים אחרים של השקעות, עם אסטרטגיה וראייה שונה. בעולם הרחב, מטבע הדברים, יש הרבה יותר מבחר ואפשרויות, עם תתי התמחויות, מאשר בישראל. כמובן, זה גם מקשה על הבחירה. לקוח רגיל, שאין לו ידע וקשרים, לא ידע איפה ואצל מי כדאי לפתוח תיק ניירות ערך בחו"ל, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. מבחינת חסרונות – העלויות של ניהול תיק בחו"ל הן כמובן גבוהות יותר, גם מבחינת מכירה וקניה, גם של התפעול וגם של ההמרה לשקלים אם יש בה צורך. אם פותחים לבד תיק בחו"ל, זה גם כרוך בלא מעט ביורוקרטיה תפעולית, בהקשרים המשפטיים והמיסויים. עבודה דרכנו, באמצעות המחלקות הייעודיות שלנו, מסייעת בכך".

פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן