תיקון 190 - הטבת מס לגמלאים

תיקון 190 - הטבת מס לגמלאים

תיקון 190 מאפשר לחוסך שעבר את גיל 60 ואשר זכאי או מקבל פנסיה מינימלית (מעל 4,418 ש"ח) להפקיד כספים בקופת גמל, אשר ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי בניכוי מס רווחי הון בשיעור של 15% (נומינלי.) או לחלופין, לבצע משיכה של הכספים באופן קצבתי כאשר הם פטורים לחלוטין ממס רווחי הון.

תיקון 190 נכנס לתוקף בשנת 2012 לשם מספר מטרות:

  1. להגדיל את החיסכון בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי (60+).
  2. להקטין את הפגיעה בחיסכון לטווח בינוני שנוצרה משנת 2008 בעקבות הפיכתן של קופות הגמל למוצר קצבתי בלבד.

 

כיום ניתן לראות כי תיקון 190 חולל שינוי משמעותי ביותר בשוק החיסכון וזאת בעקבות ההבנה כי טומן בחובו יתרונות רבים ובהם:

  • מיסוי – תשלום מס מופחת ומדיניות תשלום מס נדחה.
  • עלויות – דמי הניהול המקובלים בקופות הגמל נמוכים בהשוואה מאלו המקובלים במוצרי השקעה כגון: תיקים מנוהלים, קרנות נאמנות, מסחר באמצעות בנקים)
  • העברה בין דורית – ניתן להגדיר בקופת הגמל מוטבים, אשר יקבלו בעת פטירת החוסך פטור מלא ממס רווחי הון, בגין כל הרווחים שהצטברו בקופה (אם ילך לעולמו לפני גיל 75), או יבצעו משיכה של הכספים באופן הוני בתשלום מס רווחי הון של 15% על הרווחים הנומינאלי או לקבלם כקצבה לכל החיים פטור ממס רווחי הון (אם הלך לעולמו אחרי גיל 75).
  • הלוואות בתנאים אטרקטיביים בחירת רמת הסיכון – בקופות הגמל ניתן לבחור במגוון מסלולי השקעה, בהתאם לרמת הסיכון הרצויה עבור הלקוח. ניתן לבחור מבין מסלולי השקעה שונים החל מהשקעה באגרות חוב בלבד, לבין מסלולי השקעה מעורבים באגרות חוב ובמניות.
  • פיזור השקעה/השקעה בנכסים לא סחירים – קופות הגמל רשאיות להשקיע בנכסים בלתי סחירים כגון: נדל"ן, הלוואות חוץ בנקאיות, תשתיות וכו',נכסים אלו מהווים בסיס יציב להשקעה ארוכת טווח.

מעבר בין מסלולים והחלפת מנהל השקעות- ניתן לעבור בין מסלולים שונים ללא עלויות וללא אירוע מס.

חשוב לציין כי תיקון 190 הינו תיקון רחב והשפעתו ויתרונותיו גולשים אל מעבר להטבות בניהול כספים נזילים עבור הגיל השלישי. על מנת להבין יותר את התיקון ואת יתרונות המיסוי שטומן בחובו, יש להיוועץ במתכנן פנסיוני מוסמך ומורשה.

פנסיה

מעוניין לשמוע עוד על תיקון 190?

השאר פרטים ואנו נדאג לתאם את הפגישה

פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן