ביטוח סיעודי - לשמר את איכות החיים גם בעת צרה

ביטוח סיעודי


סטטיסטית – 1 מכל 3 מעל גיל 65, יהיה סיעודי!

בישראל קיימים כיום כ- 170,000 בני אדם הנמצאים במצב סיעודי, כאשר כ- 60,000 מהם מטופלים במוסד סיעודי.

כמו כן, 1 מתוך 5 אנשים מתחת לגיל 40 צפויים להיות סיעודיים.

בשנים האחרונות אנו חווים עלייה משמעותית בתוחלת החיים במדינת ישראל, שזוהי נקודה חיובית בהחלט, יחד עם זאת, כאשר תוחלת החיים עולה, יש להתאים את הכיסויים הביטוחים.

מה היא העלות הכלכלית של טיפול באדם סיעודי אשר חי מספר שנים נוספות?

ההוצאה הממוצעת לאדם סיעודי המטופל בבית היא כ 14,000 ₪ לחודש, כאשר אשפוז במוסד מכובד עלולה להגיע ל-20,000 ₪ לחודש ואף יותר.

לכן רוב המשפחות נאלצות לממש חסכונות ונכסים ואף להשתמש בכספיי הירושה, כתוצאה מכך אף לחוות ירידה משמעותית ברמת החיים שלהן.

מהי ההגדרה של אדם סיעודי?

חולה סיעודי הוא אדם שאינו יכול לעשות בעצמו חלק מפעולות היום-יום ועל-כן נזקק לעזרה ולהשגחה. פעולות אלה כוללות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, ללכת, לשלוט בצרכים ולהשתמש בשירותים.

אדם שהוא תשוש נפש הזקוק להשגחה (למשל חולה אלצהיימר) נחשב גם הוא לחולה סיעודי.

ביטוח סיעודי בקופות בחולים:

קופות החולים מאפשרות לרכוש ביטוח סיעודי רק לחברים שהצטרפו לביטוחים המשלימים (שב"ן), ויש לשלם על ביטוח זה בנוסף לתשלום על השב"ן.

הביטוח הסיעודי בקופות החולים הינו קולקטיבי והמשמעות היא שאין אפשרות לצבור זכויות (ערכי סילוק) בביטוח, בגין שנות הוותק הפעילות.

המשמעות היא אף היות האדם מבוטח ואף אם שילם פרמיות במשך שנים רבות, , היה והופסקו התשלומים מסיבה כלשהיא, יפסיק האדם להיות מבוטח ויאבד את זכויותיו הביטוחיות בגין התקופה שכן שילם פרמיות. (בניגוד לביטוח סיעודי פרטי).

רוצה לקבל עוד מידע על ביטוח סיעודי? הרשם למטה והמומחים שלנו יחזרו אלייך עוד היום

ביטוי פנסיוני

מעוניין לשמוע עוד על ביטוח סיעודי?

השאר פרטים ואנו נדאג לתאם את הפגישה

פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן