מגזין פיננסי

מה הקשר בין תכנון פיננסי לבין ביטוח?

הקשר בין תכנון פיננסי לבין ביטוח

חושבים שהגיע הזמן לעשות סדר בעתיד הפיננסי שלכם, לייעל את ההשקעות, לשפר את התשואות, לצמצם את הסיכון, ולהקטין את תשלומי המיסים? מצוין, אבל במקביל, חשוב לזכור לא להזניח את הצד הביטוחי. מה זה אומר? דוד רוזנברג, מנהל תחום סיכונים בבנצ'מרק שירותים פיננסים, מסביר:

"כשמדברים על ביטוח – צריך להבדיל בין שני סוגים שונים של ביטוחים. הסוג הראשון הוא ביטוח שקשור לעולם הפיזי – כמו ביטוח רכב או דירה, והסוג השני הוא הביטוח שמתייחס למצבו של האדם – כמו ביטוח בריאות, אובדן כושר עבודה או ביטוח חיים.

הסוג השני, קשור בצורה עמוקה לכל הצד של התכנון הפיננסי – ולכן אנחנו מלווים את הלקוחות שלנו גם בתחום הביטוח, ומסייעים להם לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורם, בהתחשב במצבם האישי, המשפחתי והפיננסי הכולל".

מה הדבר החשוב ביותר שצריך לקחת בחשבון?

"המטרה העיקרית של ביטוח – היא לספק רשת תמיכה במקרה של קטסטרופה. אנחנו זקוקים לביטוח כדי למנוע אפשרות לנזק כלכלי כבד, אם מתרחש אירוע בריאותי יוצא דופן שעלול לפגוע בצורה קשה בהכנסות ולייצר הוצאות רבות וחריגות בהיקפן.

הביטוח יכול לדוגמה לסייע לנו לממן ניתוח בחו"ל, השתלה של איבר, תרופות לסרטן שלא נמצאות בסל הבריאות, וכן לסייע כאשר המצב הרפואי פוגע ביכולת להתפרנס.

במהלך החיים, הסיכוי שאירוע רפואי כזה יתרחש אצל אחד מבני המשפחה, הוא לא מבוטל". 

ואיך זה משתלב בתכנון הפיננסי?

"ראשית, חשוב לדעת שיש בחיסכון הפיננסי שלנו רובד ביטוחי – אובדן כושר עבודה וביטוח חיים נכללים בחיסכון הפנסיוני שלנו באופן אוטומטי, ברמה כזו או אחרת.

לצד זה, לאנשים רבים יש גם ביטוחי בריאות וביטוחי חיים פרטיים. המטרה שלנו, היא לסייע ללקוחות לסנכרן את כל העולמות – לראות איפה משלמים יותר מדי תמורת כיסוי שאינו מספיק.

אלו כיסויים כדאי להגדיל, אלו פוליסות מומלצות יותר ואלו פחות – ובשורה התחתונה לשפר את התועלת ביחס לעלות.

כל זה, צריך להיות מסונכרן כמובן עם המצב הפיננסי הכולל של החוסך/משפחה".

תכנון פיננסי וביטוח

מה הטעות הנפוצה ביותר שאתם רואים אצל לקוחות? 

"אנחנו רואים אנשים שיש להם ביטוחי בריאות יקרים, שעולים לא מעט, ובכל זאת אין בהם כיסוי מספיק למקרים של קטסטרופות כמו מחלות קשות של המבוטח או אחד מבני המשפחה, או כיסוי לקבלה של תרופות ייחודיות שמותאמות אישית לאדם החולה, דבר שלא מכוסה בסל הבריאות.

אנחנו פוגשים גם לא מעט לקוחות שיש להם ביטוח יתר או כפילות, בעיקר ביטוחי חיים שקיימים גם בקרנות הפנסיה ובביטוחי המנהלים וגם בצורה פרטית, או לחלופין כאלה שמשלמים יותר מדי על רכיב הביטוח בתכניות הפנסיוניות, מה שפוגע משמעותית בקצבה שלהם בפרישה.

זאת, כאשר הם יכולים לרכוש את אותו כיסוי מחוץ לתכנית במחיר הרבה יותר אטרקטיבי.

לצערנו, יש חברות וסוכני ביטוח שמעדיפים שהלקוח ישלם כמה שיותר פרמיות, כמה שיותר גבוהות ובכמה שיותר ביטוחים – אצלנו זה לא המצב".

מה ההליך בפועל שמבוצע מול הלקוחות?

"ראשית אנחנו מבצעים ניתוח מקיף של התיק הקיים – להבין מה יש בו ומה אין.

לאחר מכן, אנחנו מבצעים תיאום ציפיות מול הלקוח/ה – כדי להבין ביחד מה חשוב יותר ומה פחות, תוך כדי הסבר מפורט של כל כיסוי וכיסוי – והתאמה שלו ללקוח הספציפי ולמשפחתו, מגבשים את ההמלצות שלנו ומסייעים ליישם אותן בפועל.

חשוב להדגיש – המחלקה שלי וכמובן החברה בכלל, עוסקים לפני הכל בתכנון פיננסי.

ההמלצות ושלנו בתחום הביטוח וניהול הסיכונים מתגבשות רק לאחר שכלל הצרכים, היעדים והמטרות של הלקוח הוגדרו במחלקות האחרות שמטפלות בו.

אין לנו לקוחות שמקבלים אך ורק שירותי ביטוח, או שקיבלו המלצות לביטוח, לפני שעברו תהליך של תכנון פיננסי מקיף שכולל בין היתר: הגדרת תזרים, השקעות, יעדים פיננסיים ואסטרטגיה ליישום.

אצלנו, רכישה של ביטוח חדש או ביטול של קיים, מבוצעת רק אחרי שאנחנו והלקוח רואים את התמונה המלאה".

פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן